Slide 7

Jury RELACJI

JURY ZAWODOWE

   

zdjęcie Lidii Sadowej           LIDIA SADOWA

Aktorka teatralna, filmowa, dubbingowa, telewizyjna, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie; od 2011 roku współtworzy zespół Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie; współpracowała z Teatrem Montownia, Teatrem Polonia, Och-Teatrem, Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Polskiego Radia; użyczyła głosu Elsie w polskiej wersji językowej Krainy lodu”; otrzymała dwie nagrody na macierzystej uczelni – dla wyróżniającego się studenta trzeciego roku oraz dla absolwenta posiadającego najlepsze osiągnięcia dwa lata po ukończeniu studiów – a także Nagrodę Aktorską i nagrodę dla aktora o najbardziej organicznym ruchu scenicznym na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, Feliksa Warszawskiego 2011.

zdjęcie Mikołaja Grabowskiego            MIKOŁAJ GRABOWSKI

Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, reżyser, pedagog, profesor sztuk teatralnych; absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej; dyrektorował w Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrze Nowym w Łodzi oraz Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie; w latach 1998-2002 był dziekan Wydziału Reżyserii Dramatu; laureat licznych nagród i odznaczeń – Nagrody im. Konrada Swinarskiego za całokształt dokonań artystycznych, Grand Prix i Głównej Nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki na Festiwalu Małych Form w Szczecinie, Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Złotego Krzyża Zasługi.

            ŁUKASZ DREWNIAK

Krytyk teatralny, teatrolog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, jeden z założycieli i pierwszy redaktor naczelny Gazety Teatralnej Didaskalia, ekspert w zakresie współczesnego teatru litewskiego, autor cyklu Kołonotatnik na portalu Teatralny.pl, wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie; redaktor książek Dziennik podróży z Kantorem Wacława i Lesława Janickich oraz biografii Izabelli Cywińskiej Dziewczyna z Kamienia; współtwórca programu impresaryjnego lubelskiego Teatru Starego i współprowadzący cyklu debat Bitwa o kulturę, notoryczny Juror.

 

 

MŁODZIEŻOWE JURY

 

Młodzieżowe Jury RELACJI VIII Międzypokoleniowych Spotkań teatralnych

KATARZYNA JANOCHA        
Licealistka, aktorka Teatru OKNA, a w dzieciństwie Teatru Jak Się Patrzy, uczestniczka projektów teatralnych – w tym wizyt realizowanych w ramach projektu Gabinet Józefa Żmudy – do TEATRU!; w poprzednich edycjach RELACJI brała udział jako aktorka teatru konkursowego i widz.

KAROL MAZUREK         
Dwudziestolatek ze Świdnika, aktor Teatru PUK-PUK i Teatru Imperialnego, chórzysta, muzyk, konferansjer, współorganizator wydarzeń kulturalnych, uczestnik i laureat wielu festiwali teatralnych; po raz drugi w Młodzieżowym Jury RELACJI.

ALAN SILENKO         
Uczeń szkoły średniej, którego interesuje teatr i wszystko, co z nim związane, aktor Teatru SOKÓŁ, stały bywalec wydarzeń organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli – szczególnie lubi Dobre Granie Przy Fontannie.

ALICJA WOJNAROWSKA         
Licealistka z Dębicy, aktorka Grupy Artystycznej Safo, a w przeszłości Dziecięcego Teatru Fantazja i Teatru Małych Form Ferment, na koncie ma cztery monodramy oraz udział w wielu konkursach teatralnych, recytatorskich i wokalnych, lubi spotykać się z ludźmi zakochanymi w teatrze i razem z nimi wchodzić w świat prezentowanych historii.

JOANNA ZELIAŚ         
Licealistka, tancerka Młodzieżowego Zespołu Tańca Współczesnego PASJA Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, uczestniczka warsztatów teatralnych i konkursów recytatorskich, twierdzi, że teatr inspiruje młodych ludzi i zachęca do kreatywności.

 

Facebook
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.