Slide 7

Jury RELACJI

JURY ZAWODOWE

   

            ŁUKASZ DREWNIAK

Krytyk teatralny, teatrolog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, jeden z założycieli i pierwszy redaktor naczelny Gazety Teatralnej Didaskalia, ekspert w zakresie współczesnego teatru litewskiego, autor cyklu Kołonotatnik na portalu Teatralny.pl, wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, redaktor książek Dziennik podróży z Kantorem Wacława i Lesława Janickich oraz biografii Izabelli Cywińskiej Dziewczyna z Kamienia; współtwórca programu impresaryjnego lubelskiego Teatru Starego i współprowadzący cyklu debat Bitwa o kulturę.

  

           MONIKA JANIK-HUSSAKOWSKA

Aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa, od niedawna również dramatopisarka i reżyserka teatralna; absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Filii we Wrocławiu) – obecnej Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego – oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fletu poprzecznego; do tej pory stworzyła ponad 20 ról teatralnych, znalazła się w Subiektywnym spisie aktorów teatralnych Jacka Sieradzkiego i uznana została Nadzieją polskiego teatru.

   

            BEATA PALUCH-ZARYCKA

Aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie; współtworzy zespół Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie od 1984 roku; współpracowała z Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim, Jerzym Grzegorzewskim, Tadeuszem Bradeckim, Rudolfem Ziołą, Markiem Fiedorem, Janem Klatą; w Subiektywnym spisie aktorów teatralnych Jacek Sieradzki przypisał jej Zwycięstwo za rolę Heleny w Odprawie posłów greckich Michała Zadary.

   

MŁODZIEŻOWE JURY

  

ALICJA GARGAŚ           

Licealistka, aktorka Teatru OKNA, a w dzieciństwie Teatru Jak Się Patrzy, uczestniczka projektów teatralnych, wolontariuszka kultury w Młodym Gabinecie Józefa Żmudy, fanka teatru i musicali; w poprzednich edycjach RELACJI brała udział jako aktorka teatru konkursowego i widz.

  

KAROL MAZUREK         

Licealista ze Świdnika, aktor Teatru PUK-PUK, Teatru Imperialnego, Teatru Aplauz, chórzysta, muzyk, konferansjer, współorganizator wydarzeń kulturalnych; o sobie mówi: Czuję, że moje miejsce jest na scenie, mogę być kim chcę, kiedy chcę i gdzie chcę.

 

 ALICJA MYŚLIWIEC         

Licealistka, aktorka Teatru OKNA, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, wolontariuszka kultury w Młodym Gabinecie Józefa Żmudy; w RELACJACH uczestniczy po raz trzeci – w poprzednich edycjach brała udział w charakterze aktorki teatru konkursowego i widza.

 

Facebook
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.