11-12 września 2022, godz. 16.00-20.00
Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”
Zapraszamy do udziału w warsztatach teatralnych poświęconych budowaniu postaci prowadzonych przez Monikę Janik-Hussakowską – pochodzącą ze Stalowej Woli aktorkę teatralną, reżyserkę i dramatopisarkę. Warsztaty adresujemy do pasjonatów teatru, aktorów i instruktorów lokalnych zespołów teatralnych – osób powyżej 15 roku życia.
ZGŁOŚ SIĘ: KLIK
NABÓR trwa do 4 września 2022, liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Tworzenie scenicznej postaci to praca z wyobraźnią i choć jest ona nieograniczona, to musimy umieć jej wytwory uporządkować. Na warsztatach przyjrzymy się elementom, z których powinna składać się dobrze zbudowana postać. Będziemy eksperymentować i sprawdzać, którą ścieżką powinna iść. Ścieżek jest dużo, a wybrać możemy tylko jedną. Na szczęście to od nas zależy, czy będzie to ścieżka wyboista i pełna przeszkód, czy też usypana z piasku i otoczona jeziorami. Mówiąc krótko: przyjrzymy się gestom, cechom, ruchom, przywarom, tikom i całemu spektrum możliwości, jakie daje nam scena, aby stworzyć pełnokrwistą postać.
Monika Janik-Hussakowska
Monika Janik-Hussakowska – aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa, od niedawna również dramatopisarka i reżyserka teatralna; absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Filii we Wrocławiu) – obecnej Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego – oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fletu poprzecznego; do tej pory stworzyła ponad 20 ról teatralnych, z których największy rozgłos przyniosła jej Porcja z „Kupca Weneckiego” w reżyserii Szymona Kaczmarka; otrzymała za nią Specjalną Nagrodę Aktorską na 60. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, a także Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego im. prof. Jana Ciechowicza; przy tymże spektaklu, a otrzymał on nagrodę Złotego Yoricka za najlepszą inscenizację Szekspirowską w Polsce w sezonie 2018/2019 na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, pracowała również jako asystentka reżysera; znalazła się w „Subiektywnym spisie aktorów teatralnych” Jacka Sieradzkiego i uznana została „Nadzieją polskiego teatru”; jako dramatopisarka otrzymała stypendium kulturalne Marszałka Województwa Pomorskiego oraz stypendium twórcze ZAiKS’u; jej debiutancka sztuka teatralna „Koło Niefortuny” znalazła się w półfinale 13. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej; w roli reżyserki zadebiutowała spektaklem muzycznym „Nasz Mały PRL”, który miał premierę w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku; prowadziła i koordynowała projekty oraz warsztaty teatralne (m.in. z programów „Młodzież w działaniu” i „Lato w teatrze”).
Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu RELACJE VII Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne.
Odwiedź nasz profil na Facebooku
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.
Kwartalnik kultury i edukacji teatralnej „Scena” - http://scena.tkt.art.pl/
Portal „E-teatr” prowadzony przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie - https://e-teatr.pl/
Portal „Teatralny.pl” - https://teatralny.pl/
Portal „Teatr Dla Wszystkich” - https://teatrdlawszystkich.eu/
Portal i czasopismo „Presto” - https://prestoportal.pl/
Podkarpacki Informator Kulturalny - https://kulturapodkarpacka.pl/
Polskie Radio Rzeszów - https://radio.rzeszow.pl/
TVP 3 Rzeszów - https://rzeszow.tvp.pl/
Werdykt Jury RELACJI IX Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych Stalowa Wola 20-22 września 2024 Jury w składzie:Ewa Ziętek, Magda Grąziowska, Łukasz...
Spektakl gościnny „Nieostrość widzenia” to monodram mistrzyni aktorstwa, Jurorki IX edycji RELACJI – Ewy Ziętek. Jest to opowiedziana z bliskiej perspektywy...