Slide 7

Aktualności RELACJI Nagrody RELACJI 2022 - werdykty i wyniki

Nagrody RELACJI 2022 - werdykty i wyniki

Werdykt Jury RELACJI VII Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych
Stalowa Wola 16-18 września 2022

Jury festiwalu w składzie:
- Beata Paluch,
- Monika Janik-Hussakowska,
- Łukasz Drewniak

po obejrzeniu 11 spektakli konkursowych i burzliwych obradach w dniu 18 września 2022 postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:  

3 równorzędne wyróżnienia dla 3 par aktorskich, każde w wysokości 700 zł, trafiają do:

Zuzanny Pawlak i Remigiusza Michalika za role w spektaklu Jo był ukradziony w reżyserii Katarzyny Chwałek Bednarczyk Teatru SAFO (Rydułtowy)

Dominiki Łachman i Mateusza Łojka za role Zosi Plejtus i Leona Węgorzewskiego w Matce Witkacego w reżyserii Anety Amdamskiej-Szukały i Macieja Szukały Amatorskiego Teatru Dramatycnzego im. Józefa Żmudy ze Stalowej Woli

Anny Chmielak i Piotra Adlera za role Wszetecznicy i Szatana w przedstawieniu Bal w Operze w reżyserii Piotra Adlera z Teatru Niezbędnego z Wyszkowa  

Wyróżnienie w wysokości 900 zł dla Dominiki Migoń-Madury, reżyserki i scenarzystki spektaklu Ach, ten cyrk z Teatru T.Lab z Dębicy  

Dwie III nagrody w wysokości 1 000 zł Jury przyznało:

Ex aequo

Bleee… Maliny Prześlugi w reżyserii Mirosława Neinerta z Reduty Śląskiej z Chorzowa
Chorzowski spektakl to rozśpiewana i euforyczna pochwała wiary w siebie i przekraczania niedoskonałości, piękny przykład teatru familijnego, który daje radość dzieciom i dorosłym.  

Matka Witkacego w reżyserii Anety Adamskiej-Szukały i Macieja Szukały z Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy ze Stalowej Woli
Wyróżniamy brawurową adaptację legendarnego dramatu, precyzyjne oskrobanie go z logorei postaci, przyszpilenie filozofii Witkacego farsową formułą. W ujęciu twórców Matka staje się opowieścią o eksperymencie, który się nie udał, o samozwańczych artystach, którzy ponoszą klęskę w zderzeniu z niezniszczalnym mieszczańskim ciepełkiem.  

II nagrodę w wysokości 2 000 zł otrzymuje spektakl:

Jo był ukradziony w reżyserii Katarzyny Chwałek Bednarczyk Teatru SAFO z Rydułtów
Jury chce podkreślić dojrzałość inscenizacyjną i aktorską tej realizacji, skupienie twórców na misji opowiadania o niełatwej przeszłości regionu, docenia próbę stworzenia języka teatralnego, który zamyka w sobie naszą grozę i cały smutek poznawania tragicznego losu ludzi, którzy żyli obok nas.  

I nagrodę w wysokości 3 000 zł czyli Grand Prix Relacji VII Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych otrzymuje spektakl:

Ach ten cyrk Teatru T.Lab z Dębicy w reżyserii Dominiki Migoń-Madury
Przedstawienie z Dębicy to nie tylko manifest grupy teatralnej, ironiczna dziewczyńska szarża po polskiej prowincji, społeczeństwie i jego obyczajach. To także zapis lęków i marzeń pokolenia, próba wyartykułowania kilku najważniejszych pytań, dotyczących wolności i tożsamości, związków i relacji, miłości i odpowiedzialności, na które współczesne kobiety i mężczyźni muszą sobie odpowiedzieć.  

 

Jury dziękuje Organizatorom za koleją udaną edycję festiwalu, interesujący dobór spektakli konkursowych. Cieszymy się z możliwości poznania twórczości grup amatorskich z całego kraju, przyjrzenia się ich repertuarowi i sposobowi, w jaki kultywują ideę zespołowości. Jedną z najważniejszych zdobyczy RELACJI jest możliwość śledzenia artystycznego rozwoju teatrów, które regularnie powracają na festiwal z nowymi tytułami. Ruch teatrów amatorskich bazuje nie tylko na wolności twórczej, pojawianiu się wciąż nowych adeptów sztuki scenicznej, poszukiwaniach tekstów i konwencji inscenizacyjnych, ale przede wszystkim na wierności – miejscom i wartościom.

Podpisali:

Beata Paluch
Monika Janik-Hussakowska
Łukasz Drewniak

 

Nagrodę Publiczności otrzymuje Teatr SAFO z Rydułtów za spektakl „Jo był ukradziony” ze średnią ocen 4,63.

  

Protokół Młodzieżowego Jury

RELACJI VII Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych

Młodzieżowe Jury w składzie:
Alicja Gargaś
Karol Mazurek
Alicja Myśliwiec    

po obejrzeniu w dniach 16-18 września 2022 roku jedenastu spektakli konkursowych przyznało Nagrodę im. Józefa Żmudy Teatrowi SAFO z Rydułtów za spektakl „Jo był ukradziony”, który w poruszający sposób trafia do młodego pokolenia Historią swojego regionu.      

Podpisali:

Alicja Gargaś
Alicja Myśliwiec
Karol Mazurek

wręczanie nagród

Jury odczytuje werdykt

Młodzieżowe Jury odczytuje werdykt

widzowie na Gali

Teatr SAFO z szalikiem festiwalowym

Teatr T.Lab ze statuetką

Zobacz także Podobne wpisy

24 września 2022

RELACJE 2022 - tak było

VII edycja RELACJI - GALERIA ZDJĘĆ Stalowa Wola, 16-18 września 2022 ...

24 września 2022

I Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli

I stało się! Święto słowa i jego najpiękniejszej realizacji – poezji – zagości również w Stalowej Woli. Osławiony Krakowski Salon Poezji, którego...

24 września 2022

RELACJE 2022 - tak było

VII edycja RELACJI - GALERIA ZDJĘĆ Stalowa Wola, 16-18 września 2022 ...

24 września 2022

I Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli

I stało się! Święto słowa i jego najpiękniejszej realizacji – poezji – zagości również w Stalowej Woli. Osławiony Krakowski Salon Poezji, którego...

Circle right arrow
Circle left arrow
Facebook
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.