Slide 7

Aktualności RELACJI Zapraszamy do udziału w VIII edycji RELACJI

Zapraszamy do udziału w VIII edycji RELACJI

Ogłaszamy nabór do VIII edycji RELACJI Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych!  

Ogólnopolski konkurs na najlepszy spektakl międzypokoleniowy dla amatorskich grup teatralnych, omawianie pracy zespołów, warsztaty, spotkania literackie, spektakle gościnne, wystawa malarstwa inspirowanego festiwalowym leitmotivem, społeczne tworzenie szala (Nagrody Publiczności) – to wydarzenia, które budują teatralne spotkanie pokoleń w Stalowej Woli.

VIII edycję, już tradycyjnie, spaja temat wiodący. Tym razem jest to „potrzeba tożsamości” i zbiór mów i rozmów „W środku jesteśmy baśnią” Wiesława Myśliwskiego:

Literatura jest przecież nie tylko poszukiwaniem prawdy o świecie, jest także, a może przede wszystkim, poszukiwaniem prawdy o sobie samym, pragnieniem dotarcia do siebie poprzez pisanie o innych, a tym samym odnalezienia siebie wśród innych.  

(…) Tożsamość ze swoim prawdziwym światem nie jest mechaniczną konsekwencją miejsca, w którym się na świat przychodzi. Jest rezultatem samopoznania i przyznania się, a więc odkryciem siebie w zbiorowości i zbiorowości w sobie. Odkryciem nie tylko w czasie i przestrzeni, ale i w losie. Nawet więcej, jest rezultatem przywłaszczenia sobie owego losu zbiorowości jako losu własnego, jednostkowego i niepodzielnego.

Na tożsamość RELACJI Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych składają się doświadczenia stalowowolskich twórców teatru działających w przeszłości, niegasnąca pasja tych, którzy współtworzą kulturę w regionie, a także ośmioletnia historia festiwalu powołanego do życia w 2016 roku. RELACJE mają sens dzięki ludziom – aktorom, instruktorom, widzom, animatorom, miłośnikom teatru, stałym bywalcom i chwilowym uczestnikom.

Nabór trwa do 30 czerwca 2023.

Regulamin

Karta Zgłoszenia

Klauzula Informacyjna (RODO)

Zgoda na przetwarzanie danych dla uczestników pełnoletnich

Zgoda na przetwarzanie danych dla uczestników niepełnoletnich

  

ZAPRASZAMY!

  

Odwiedź nasz profil na Facebooku

    

  

logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.  

   

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

     

ORGANIZATORZY:
  

herb Stalowej Woli

logo Spółdzielczego Domu Kultury

  

PARTNER MERYTORYCZNY:

 

Zobacz także Podobne wpisy

26 września 2023

RELACJE 2023 - galeria zdjęć

VIII edycja RELACJI - GALERIA ZDJĘĆ Stalowa Wola, 14-17 września 2023 ...

25 września 2023

Nagrody RELACJI 2023

Werdykt Jury RELACJI VIII Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych Stalowa Wola 14-17 września 2023  Jury w składzie:Lidia Sadowa, Mikołaj Grabowski,...

26 września 2023

RELACJE 2023 - galeria zdjęć

VIII edycja RELACJI - GALERIA ZDJĘĆ Stalowa Wola, 14-17 września 2023 ...

25 września 2023

Nagrody RELACJI 2023

Werdykt Jury RELACJI VIII Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych Stalowa Wola 14-17 września 2023  Jury w składzie:Lidia Sadowa, Mikołaj Grabowski,...

Circle right arrow
Circle left arrow
Facebook
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.