Slide 7

Teatry RELACJI Amatorski Teatr Dramatyczny im. Józefa Żmudy

Amatorski Teatr Dramatyczny im. Józefa Żmudy

Amatorski Teatr Dramatyczny powstał w 1946 roku. W dorobku ma kilkadziesiąt premier. Swoje imię zawdzięcza Józefowi Żmudzie – charyzmatycznemu reżyserowi i wybitnemu aktorowi, który przygotował z nim ponad 40 przedstawień. Od 2018 roku reżyserem teatru jest Maria Bembenek.

„Kartoteka”
wg Tadeusza Różewicza

Reżyseria, opracowanie tekstu i scenografia: Maria Bembenek
Muzyka: Mikołaj Trzaska
Wystąpili: Bartłomiej Kotwica, Anna Janiec, Magdalena Krawiec, Joanna Lubera, Tomasz Gotkowski, Edward Kotłowski, Maria Łojek, Maria Trzeciak, Bogumiła Luberda, Lila Wojciak, Anna Płecha, Małgorzata Grudzień, Ewa Krukowska, Elżbieta Pikus, Marian Pomykała, Leszek Baran, Andrzej Sudoł.

„Kartotekę” – pierwszy dramat Tadeusza Różewicza – charakteryzuje programowa antyteatralność. Brak tu jedności czasu i miejsca, akcja jest poszarpana, epizodyczna, podobnie jak sam bohater. Jego życie składa się z luźnych, oderwanych od siebie fragmentów. Trzeba je odnaleźć i poukładać we właściwej kolejności, jak fiszki w kartotece.

Facebook
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.